Přirozené Zlepšení Zraku

Jak zlepšit zrak u dětí

Je možné, aby si děti zlepšily zrak přirozenou cestou?

Odpověď zní jednoznačně ano! Nejenže je to možné, ale je to také ideální doba pro osvojení správných zrakových návyků. To jim pomůže vyhnout se budoucím problémům, což je mnohem lepší, než kdyby je později musely napravovat!

Níže se budeme zabývat těmito 6 tipy, které vám pomohou dosáhnout co nejlepšího výkonu s vašimi dětmi nebo vnoučaty. Pokud děti v okolí nemáte, budou fungovat i pro vás! Nejdůležitější je, abyste je prezentovali jako hru – zábava je základem toho, aby fungovaly!

Pokud budou děti tyto cviky aplikovat jako hru, budou mnohem úspěšnější, než kdyby cvičily s námahou nebo proto, aby vás potěšily.

Zde je šest tipů vysvětleno podrobněji:

  1. Vyzvěte děti, aby se během dne podívali na mraky a zjistili, jakých tvarů nabývají. Tato hra je udrží v obraze a podnítí jejich zvědavost. Navíc budou moci využít všech výhod slunečního světla pro své oči a zdraví, i když je slunce za mraky.
  2. Pozvěte je, aby pozorovaly stromy a ptáky a užívaly si přírody! Můžete jim pomoci s určováním stromů a ptáků nebo jim nabídnout informace, které rozšíří jejich zvědavost – rozmanitost je klíčem k jejich radosti! Tato aktivita jim umožní dívat se z různých vzdáleností a také pozorovat pohybující se prvky různou rychlostí – pastva pro jejich oči!
  3. Vezměte je za jasných nocí na pozorování Měsíce a hvězd a pomozte jim rozvíjet jejich zájem vysvětlováním souhvězdí. Pozorování přirozeného světla v noci je skvělé pro oči, zejména pokud se tak děje na místě bez světelného znečištění (na venkově). Pokud se budou dívat se zvědavostí, budou trénovat svou mysl a posilovat zrak! Zároveň se budete dívat do dálky, což je pro oči nejpřirozenější funkce a bude pro ně velmi přínosná.
  4. Vyzvěte je, aby přibližovaly a oddalovaly palce a sledovaly je očima. Ještě lepší alternativou je žonglovat se dvěma nebo třemi míčky nebo mandarinkami. Pokud to budou dělat tak, že si střed očí zakryjí lístečkem, bude to ještě užitečnější. Zlepší se tak jejich periferní vidění.
  5. Vyzvěte je, aby se na hodinu nebo dvě převlékli za piráty a jedno oko si zakryli páskou přes oko a pak dají pásku na druhé oko. Kolik příběhů si budou moci představit!
  6. Nechte je dívat se přímo před sebe, aniž by hýbaly obličejem, a ukazujte jim ze strany hračky a zeptejte se: „Poznáš, co to je? Výborné na stimulaci periferního vidění.

Bude to zábava, a navíc to dětem pomůže zlepšit zrak! Jak všichni víme, děti se nejlépe učí a zlepšují své dovednosti díky zvědavosti a fascinaci – stejně jako dospělí!

 

Upozornění! Tento článek obsahuje užitečné informace pro vzdělávací účely. V žádném případě nediagnostikuje ani nenahrazuje lékařské ošetření a není náhradou za radu nebo péči kvalifikovaného zdravotníka. Poraďte se se svým očním lékařem v případě pochybností.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *