Přirozené Zlepšení Zraku

Nejúčinnější trik na zlepšení zraku je …

Relax – Relax – Relax! Aneb „Zavři oči brouku“ … a uvolni se!

Je důležité naučit se uvolnit oči! Mají kolem sebe šest svalů, dva obepínají oko jako pásek a čtyři ho drží v očním důlku. Tyto svaly mají dvě funkce: pohybují okem, abyste viděli tam, kam chcete, a upravují vidění, abyste viděli na blízko nebo na dálku, podobně jako když přibližujete nebo oddalujete obraz na fotoaparátu.

Pokud jsou tyto svaly tonizované a uvolněné, je vidění dokonalé na jakoukoli vzdálenost. Pokud je ve svalech kolem oka nahromaděno napětí, oční bulva je neustále prodloužená nebo zploštělá. Pokud je prodloužená, vidíte dobře na blízko, ale ne na dálku, což vede ke krátkozrakosti. Pokud je zploštělá, vidíte dobře na dálku, ale ne na blízko, což způsobuje dalekozrakost nebo presbyopii.

Chcete-li obnovit svůj zrak, musíte nejprve věnovat pozornost těmto svalům. Byl to právě oftalmolog William Bates, který se touto problematikou zabýval a v roce 1920 publikoval výsledky svého vědeckého výzkumu v takzvané Batesově metodě přirozeného vidění.

Dr. Bates ve své studii zjistil, že problémy se zrakem často souvisejí se stresem, který se hromadí nejen ve svalech kolem očí, ale také v oblasti hlavy, krku, ramen a páteře. Toto napětí zhoršuje schopnost oční bulvy zploštit se nebo prodloužit a zaostřit na krátkou nebo dlouhou vzdálenost. Pro snížení napětí ve svalových řetězcích a očních svalech je proto nezbytné uvolnění celého těla. Je proto nutné dbát na uvolnění těla a aplikovat specifické oční relaxační techniky.

Více o relaxačních technikách se dočtete v eBooku „11 nejúčinnějších triků na zlepšení zraku aneb JAK SE ZBAVIT BRÝLÍ NAVŽDY“, který si můžete stáhnout zdarma zde.

 

Upozornění! Tento článek obsahuje užitečné informace pro vzdělávací účely. V žádném případě nediagnostikuje ani nenahrazuje lékařské ošetření a není náhradou za radu nebo péči kvalifikovaného zdravotníka. Poraďte se se svým očním lékařem v případě pochybností.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *